Zatrucie metalami cieżkimi

Najbardziej kumuluje się w organizmie kadm i ołów, dlatego warto zadbać o oczyszczanie organizmu z tych metali ciężkich. Aby ograniczyć narażenie organizmu na działanie metali ciężkich, należy też zadbać o filtrację wody a z jamy ustnej usunąć wszelkie amalgamatowe plomby. Przewlekła ekspozycja nawet na niewielkie dawki metali ciężkich prowadzi do uszkodzenia narządów oraz wyniszczenia organizmu. Zatrucie metalami ciężkimi może nieść bardzo poważne konsekwencje dla organizmu, na przykład do niepłodności, zmian chorobowych w układzie sercowo- naczyniowym, oraz do uszkodzenia płodu, a także odwapnienia kości.

Wśród metod walki z zatruciami metalami ciężkimi bardzo dobrze sprawdza się w oczyszczaniu, czyli „chelatyzacji” organizmu z metali ciężkich, przy użyciu tzw. chlorelli (algi słodkowodne o działaniu oczyszczającym) w postaci preparatów sproszkowanych lub tabletek w połączeniu z kolendrą.

Bardzo częste stosowanie kolendry jako przyprawy do potraw, potrafi usunąć metale ciężkie nawet z komórek nerwowych. Kolendra może sprawić , że woreczek żółciowy wydala żółć z neurotoksynami do jelita cienkiego. Bardzo ważna jest świadomość, jakie zagrożenie dla organizmu człowieka niosą metale ciężkie.

Więcej – http://www.alureiter.waw.pl/zatrucie-metalami-ciezkimi/